TOWARZYSTWO  PRZYJACIÓŁ  DZIECI

Oddział Okręgowy 


38-400 Krosno ul. Wojska Polskiego 41, tel/fax (013) 432-62-95  tel.kom 600 385 593 


         Menu                      

Oferty:  kolonie, turnusy rehabilitacyjne, kolonie socjoterapeutyczne, 

półkolonie, zielone szkoły i wycieczki

           

Kołobrzeg             Krynica Morska            Iwonicz Zdrój             Muszyna            Zakopane  

 WŁOCHY         CHORWACJA

             

Po zdrowie i wypoczynek z TPD Krosno  

          Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krośnie organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży w formie kolonii zdrowotnych, wypoczynkowych i profilaktycznych,  turnusów rehabilitacyjnych, półkolonii. Dużym uznaniem cieszą się organizowane turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z opiekunem indywidualnym.  W roku bieżącym proponujemy atrakcyjne pobyty w górach, nad jeziorem, morzem oraz pobyty zagraniczne. Atrakcyjność naszych propozycji polega na starannym doborze ośrodków położonych w interesujących zakątkach, konkurencyjnej cenie oraz  zorganizowanym wyjeździe całej grupy wspólnym transportem.

      Wszystkie nasze ośrodki posiadają kwalifikację i są zarejestrowane w kuratorium oświaty. Zwracamy również uwagę Państwa na  staranny dobór kadry pedagogicznej , której powierzamy dzieci i młodzież. Kadra ta posiada bogate doświadczenie pedagogiczne i przygotowana jest pod względem metodycznym i psychologicznym zgodnie z naszymi wieloletnimi tradycjami i  misją TPD.

Pakiet usług zawarty w cenie :

 • przewóz z Krosna na placówkę i z powrotem 

 • wyżywienie 3 podstawowe posiłki i podwieczorek, suchy prowiant na drogę powrotną

 • zakwaterowanie w budynkach stacjonarnych i domkach

 • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobytu

 • opiekę wykwalifikowanej kadry kierowniczej i wychowawczej

 • opiekę medyczną pielęgniarka i lekarz na telefon, a w przypadku turnusów rehabilitacyjnych z dyżurem całodobowym w ośrodku wypoczynkowym

 • dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności zabiegi zlecone przez lekarza na placówce

 • dostęp do wszystkich pomieszczeń rekreacyjnych i urządzeń znajdujących się na terenie ośrodka

 

W zależności od miejsca położenia ośrodka proponujemy program kulturalno- oświatowy i rekreacyjny, a w nim :

 • całodzienną wycieczkę autokarową

 • piesze wycieczki  -  zwiedzanie najbliższej okolicy z przewodnikiem 

 • pobyty na basenach, kąpiele w morzu lub jeziorze, plażowanie, rejs statkiem

 • rozgrywki i zawody sportowe

 • zajęcia świetlicowe, konkursy

 • udział w imprezach proponowanych  przez miejscowe ośrodki kultury np. projekcja kinowa, teatrzyk, występy zespołów artystycznych 

 • dyskoteki

 • ogniska z pieczeniem kiełbasy

 

Wszystkich chętnych do korzystania z naszych propozycji zaprasza

Organizator

 

 

             

 

         Kołobrzeg                                                             Powrót

 

          Kołobrzeg – największe uzdrowisko w Polsce. Klimat szczególnie polecany osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych, astmę i choroby układu krążenia.

„DOM RYBAKA” Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy  położony w spokojnej dzielnicy Kołobrzegu, w niewielkiej odległości od morza i pięknej piaszczystej plaży.

        Proponujemy noclegi w pokojach 4-6 - osobowych z węzłem sanitarnym. Do dyspozycji gości w  ośrodku znajduje się stołówka, kawiarnia, sala dydaktyczna, stół do gry w tenisa stołowego, bilard, automaty do gier zręcznościowych oraz pomieszczenia do rehabilitacji. W programie wycieczka do Międzyzdrojów, zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych, Molo, wycieczka do  Zieleniewa  pobyt w mini ZOO i zabawy pn. „Indiańska Przygoda”, piesze wycieczki po Kołobrzegu zwiedzanie zabytkowych miejsc: Starówka, Pomnik Zaślubin z Morzem, Latarni Morskiej, portu jachtowego i rybackiego, Molo, rejs statkiem, udział w zabawie pn. „Piracka Przygoda” liczne dyskoteki, imprezy, konkursy manualne, zręcznościowe, teleturnieje, quizy, ogniska, zawody i rozgrywki sportowe. Cena obejmuje również przejazd, ubezpieczenie oraz opiekę kadry pedagogicznej, medycznej i ratownika podczas kąpieli

 

 

 

Terminy turnusów w 2009 roku: 

21 sierpnia - 29 sierpnia  wycieczka integracyjna
16 lipca - 31 lipca 

kolonia wypoczynkowa i turnus rehabilitacyjny

dla dzieci i młodzieży

          

 

           Krynica Morska                                                  Powrót

 

          Krynica  Morska  -  to jedno z najczęściej odwiedzanych miast. Piękna piaszczysta plaża i liczne atrakcje proponowane zwiedzającym, to atuty tego miejsca.

„LUXUS” Ośrodek Wypoczynkowy zlokalizowany jest w lesie sosnowym w odległości 200m od plaży.

Teren ośrodka ogrodzony.

         Zakwaterowanie w pokojach 2,3,4- osobowych z węzłem sanitarnym i TV. Do dyspozycji gości plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki, kort tenisowy, stół bilardowy i do tenisa, bar oraz  kawiarnia. W programie wycieczki piesze po Krynicy zwiedzanie zabytków oraz  Latarni morskiej, wycieczka do najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu i do rezerwatu leśnego. Wycieczka -  rejs statkiem z Krynicy do Fromborka – zwiedzanie, wycieczka do Trójmiasta zwiedzanie: Muzeum Morskiego (Oceanarium) w Gdyni, Skwer Kościuszki, Okręt Błyskawica, Molo. Ponadto liczne  konkursy i zabawy na plaży oraz w pomieszczeniach świetlicowych, kąpiel w morzu, plażowanie, zajęcia usprawniająco - rekreacyjne, dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek. W cenie skierowania przejazd, ubezpieczenie, opieka pedagogiczna i medyczna.

 

Terminy turnusów w 2009 roku: 

31 lipca - 15 sierpnia Turnus rehabilitacyjny dla dzieci  z opiekunem indywidualnym

 

           Krynica Morska                                                       Powrót

 

 

 

 

„POSEJDON”  Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny położony jest ok. 400m od morza i ok. 150m od Zalewu Wiślanego.

          Zakwaterowanie w pokojach typu studio z węzłem sanitarnym.  Na terenie ośrodka znajduje się, jadalnia z pełnym zakresem świadczeń, kawiarnia, patio z grillem, stół bilardowy i do pingponga, świetlica ze sprzętem nagłaśniającym, TV oraz baza zabiegowa.  W programie wycieczki piesze po Krynicy, wycieczka po Mierzei Wiślanej i do Trójmiasta, rejs statkiem, ognisko, gry i zabawy.

 

 

 

Terminy turnusów w 2009 roku :  

11 sierpnia - 26 sierpnia

kolonia wypoczynkowa i turnus rehabilitacyjny

dla dzieci i młodzieży

11 sierpnia - 26 sierpnia turnus rehabilitacyjny dla dziecka z opiekunem indywidualnym

 

 

       

 

          Zakopane                                                              Powrót

 

            

          Zakopane 30 tysięczne miasto, stolica Podhala odwiedzane przez niezliczone rzesze turystów spragnionych przepięknych widoków i niepowtarzalnego klimatu.

Tutaj o każdej porze roku czeka na wszystkich mnóstwo atrakcji. 

       Pensjonat „JÓZEF”     posiada 120  miejsc  noclegowych  w pokojach 2 ,3, 4 - osobowych z węzłem sanitarnym. Wyżywienie  w stołówce na terenie ośrodka ze  smaczną  domową  kuchnią.

        Do dyspozycji uczestników pomieszczenia świetlicowe ze sprzętem  RTV  i  DVD,  basen odkryty,  boisko wielofunkcyjne, plac  zabaw, wyciąg orczykowy, stół bilardowy i do tenisa. W  programie  zwiedzanie  Zapory i Zamku w Niedzicy,  Muzeum  Tatrzańskiego i  Kornela  Makuszyńskiego,  na  Harendzie  Muzeum  Kasprowicza, Stary Cmentarz  na   Pęksowym  Brzysku, obiekty sportowe - skocznia narciarska, Nosal, zabytkowe budownictwo drewniane, Pustelnia  Św.  Brata  Alberta, Kościół na Krzeptówkach, wyjazd  kolejką szynową na Gubałówkę, spacer  po Krupówkach, kąpiel w basenie, plażowanie.  Wycieczki piesze  dolinami reglowymi  (Strążyska, Do Białego, Za Bramką).  Ponadto   udział  w  koncertach   letnich  organizowanych w ramach Festiwalu  Folkloru Ziem Górskich,  rozgrywki  sportowe,  konkursy, dyskoteki i ogniska wg potrzeb uczestników.

 

Terminy turnusów w 2009 roku:         

2 sierpnia - 15 sierpnia kolonia wypoczynkowa

 

  

 

       Muszyna - Złockie                                                   Powrót        

 

 

          Muszyna – Złockie to malownicza turystyczno – uzdrowiskowa miejscowość  położona u podnóża Góry Jaworzyna. Wspaniały mikroklimat oraz niezliczone możliwości wypoczynku, turystyki i rekreacji przyciągają wielu turystów.

 

 

Ośrodek    Wypoczynkowy   „EDYTA”

posiada  120   miejsc noclegowych w murowanych domkach parterowych   typu studio z   węzłem sanitarnym. Wyżywienie w stołówce na terenie ośrodka ze smaczną domową kuchnią.

       Do dyspozycji gości świetlica ze sprzętem nagłaśniającym, basen odkryty,  boisko  do   gier zespołowych, plac  zabaw,  wyciąg  orczykowy. W programie wędrówki po  górach:  Jaworzyna, Wierchomla,  zwiedzanie rezerwatu   leśnego,  Muzeum Regionalnego  i Zamku,  Rezerwat  Lipowy Obrożyska, Szczawnik  lub  Powroźnik  zwiedzanie  cerkwi łemkowskiej, udział w „Letnich Festynach organizowanych Nad Popradem”.Wycieczka do  Krynicy –  zwiedzanie  deptaku,  pijalni  wód  mineralnych, muzeum Nikifora Krynickiego, wyjazd  kolejką  na  Górę Parkową. Ponadto zajęcia sportowe na  świeżym  powietrzu, kąpiel  w  basenie,  zajęcia  świetlicowe doskonalące zdolności i umiejętności uczestników.

 

Terminy turnusów w 2009 roku:         

06 lipca -  20 lipca kolonia wypoczynkowa

 

 

 

         Iwonicz Zdrój                                                         Powrót        

  

              Iwonicz Zdrój - perła uzdrowisk podkarpackich z unikalnym mikroklimatem. Znany z wodolecznictwa od XVI wieku. W samej miejscowości i okolicy wiele bardzo ciekawych i cennych obiektów architektury. Ciekawe wycieczki ścieżkami zdrojowymi i szlakami turystycznymi wzbogacają program pobytu w uzdrowisku.

 

 

„Internat Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich”.

          Pokoje 3,4 - osobowe z węzłem sanitarnym na  korytarzu.  Do dyspozycji kolonistów stołówka, świetlica ze sprzętem RTV, kawiarenka internetowa, boisko do gier zespołowych, tenis stołowy. Teren internatu ogrodzony i oświetlony.

 

 

 

 

Terminy turnusów w 2009 roku:         

1 lipca - 14 lipca kolonia wypoczynkowa dla dzieci i młodzieży

 

 

       CHORWACJA  Kraljevica                           Powrót

         

KRALJEVICA to stara, nadmorska miejscowość położona w samym sercu Zatoki Kvarnerskiej. Z Kraljevicy rozciąga się widok na największy w świecie betonowy most łączący pobliską Wyspę Krk z lądem.

 

 

Chorwacja - to najpiękniejsze krajobrazy śródziemnomorskie Europy.

          Nieskazitelnie czysta lazurowa morska woda, plaże osadzone pomiędzy górami, a licznymi zatoczkami, półwyspami, wyspami Adriatyku. Dookoła Parki Narodowe z niezwykłą przyrodą i niezwykle gościnni Chorwaci.

        Zakwaterowanie: Hotel** UVALA SCOTT, położony jest przy samej plaży, nad Zatoką Dubną, 3km od centrum Kraljevicy. Kompleks hotelowy to budynek główny, w którym znajduje się stołówka i 11 pawilonów. Pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: trzy posiłki dziennie śniadanie i obiado-kolacja w formie bufetu szwedzkiego + lunch pizza lub makaron do wyboru. W dniu wycieczek suchy prowiant. W programie zwiedzanie najbliższej okolicy, wycieczka do Rijeki, zwiedzanie Jaskini Postojno rejs statkiem na wyspę Krk, kąpiel w morzu plażowanie w kurorcie Baska, wycieczka na Plitwickie Jeziora i do Crikvenicy. W drodze powrotnej posiłek. Do dyspozycji gości hotelowych: restauracja, taras, kawiarnia, TV salon, tawerna, bar, bilard,  sklep spożywczy i sklepik z pamiątkami. Plaża hotelowa betonowa, Codziennie muzyka i tańce na tarasie, dyskoteka hotelowa, gry, zabawy, konkursy oraz zajęcia sportowo - rekreacyjne. Cena obejmuje również przewóz grupy, ubezpieczenie KL+NNW oraz opiekę pedagogiczną.

 

Terminy turnusów w 2009 roku:         

I turnus   16 lipca  - 27 lipca

II turnus    21 lipca - 01 sierpnia

kolonia wypoczynkowa dla dzieci i młodzieży

 

 

WŁOCHY  Lignano                                            Powrót

                                                                  

 

          LIGNANO - jeden z najładniejszych nowoczesnych kurortów włoskich położone  na półwyspie między Triestem, a Wenecją otoczone przez błękitne i czyste wody Adriatyku. Na odwiedzających czeka 8 km długa i ponad 100m szeroka piaszczysta plaża z bardzo łagodnym zejściem do morza i wodą o dużej zawartości jodu i soli leczniczej oraz lasy borowe, które otaczają Lignano.

 

Włochy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie, bogate w  zabytki i nieprzebrane dzieła sztuki.

Łagodny klimat, ciepłe morze, zagospodarowane plaże, cudowne krajobrazy  to naturalne atuty Włoch.  

        Zakwaterowanie w hotelu ALEX oddalonym 900m od morza. Pokoje 2 i 3 osobowe z TV, posiadają łazienkę z natryskiem, WC oraz balkon. Wyżywienie: trzy posiłki dziennie, a w dniu wycieczek suchy prowiant. W programie: zwiedzanie Lignano - zapoznanie z włoską kulturą, tradycją i zwyczajami, piesza wycieczka wzdłuż wybrzeża Adriatyku do Latarni Morskiej, kąpiel w morzu, plażowanie, całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Wenecji zwiedzanie: Kościoła Saint Rocco, Bazylika dei Frai, Ponte Rialto, Plac Św. Marka, Most Westchnień,  powrót  tramwajem wodnym, wycieczka do Padwy i Werony: Bazylika Św. Antoniego, Plac della Velle, amfiteatr rzymski, balkon Julii Capuletti, Kościół Św. Zenona. Ponadto w programie pobyt w Parku Wodnym, zajęcia sportowo - rekreacyjne, gry, zabawy, turnieje, konkursy oraz dyskoteki.  Powrót przez Austrię,  zwiedzanie Wiednia, obiado – kolacja w  okolicach Bratysławy. Cena obejmuje również przewóz grupy, ubezpieczenie KL+NNW oraz opiekę pedagogiczną. 

 

     Terminy turnusów w 2009 roku:  

28 lipca - 8 sierpnia

kolonia wypoczynkowa dla dzieci i młodzieży

 

 

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje biuro TPD

tel. 013 - 43 262 95      kom. 600 385 593  

w godzinach od 8 do 15.